· Odwiedzin ogólnie: 16012433

Huragan pewnie punktuje

21 września 2024; 21:23 - Andrzej Sekita Komentarzy: 1

Huragan pewnie punktujeHuragan wybrał się tym razem na wyjazdowe spotkanie do Turznicy.

Tamtejszy Płomień bardzo dobrze rozpoczął rozgrywki od wygranych meczy. Szczególnie na własnym stadionie potrafił odbierać punkty każdemu rywalowi w lidze.

Jednak dziś Huragan był zespołem lepszym i skuteczniejszym. Pokonaliśmy po dobrych zawodach pewnie gospodarzy 4:1.
Po wygranym meczu z Polonią cały kolejny mikrocykl poświęciliśmy na odpowiednie przygotowanie się do następnego meczu na wyjeździe z Płomieniem. Wiedzieliśmy jakie braki kadrowe nas spotkają (brak 6 podstawowych zawodników), które były związane z wykonywaniem zadań służbowych. Mecz test dla zawodników, którzy na co dzień grają mniejszą ilość minut został zdany na ocenę bardzo dobrą. Spotkanie zaczęliśmy idealnie po akcji zainicjowanej przez Szymona Drymucha, potem Kuba Szymanowski i piękny strzał z powietrza, który oddaje Wiktor Freigin prowadzimy 1:0. W pierwszej fazie gry sędzia pozwalał zdecydowanie na ostra grę, gdzie skrzętnie wykorzystywali gospodarze, którzy w krótkim okresie mocno byli potraktowani Zaleski, Dec czy Klisz. W 10 minucie po jednej z akcji gospodarze doprowadzają do remisu. Zespół, pomimo utraty bramki grał konsekwentnie, wykonywał założone zadania taktyczne. W ostatnich minutach pierwszej połowy strzałem z dystansu popisuje się Zaleski i do przerwy schodzimy z wynikiem 2:1 dla Huraganu. Druga połowa w założeniu miała być rozpoczęta na jeszcze większej intensywności i udawało nam się to realizować do 70 min gdzie Czarek Klisz podwyższa wynik pięknym strzałem z za pola karnego. Po strzeleniu bramki na 3:1 - dalsza część meczu zdecydowanie siadła, gospodarze prostymi środkami starali się dostać pod nasze pole karne jednak „huraganowcy” umiejętnie obierali piłkę i wychodzili z kontrami, gdzie po jednej z nich Oskar Kettlenga podwyższa wynik na 4:1 i zamyka mecz. – powiedział po spotkaniu zadowolony trener Andrzej Malesa.

Huragan : Matracki, Drymuch, Szultek, Filipczyk, Szymanowski, Dec, Zaleski, Horbacz, Klisz, Freigin, Kottlenga.