MKS Huragan Morąg - LKS Płomień Turznica 2:1 20.04.2024 16:00

· Odwiedzin wczoraj: 10938
· Odwiedzin ogólnie: 12947391

Przegrywamy w Lidzbarku Warmińskim

28 maja 2022; 17:41 - administrator Komentarzy: 0

Przegrywamy w Lidzbarku WarmińskimW meczu 27 kolejki forBET IV Ligi Polonia Lidzbark Warmiński pokonała MKS Huragan Morąg 3:1(2:0). Bramki dla gospodarzy strzelili Daniel Wierzbowski w 30', Piotr Karłowicz w 35' oraz Sergey Gurov w 86', a dla morążan w 46' strzelił Adrian Wasiak.
Mecz z Polonią Lidzbark Warmiński zgromadził na trybunach dużą liczbę kibiców miejscowych i nie tylko, do tzw. "twierdzy" zjechało również duża liczba morążan by dopingować dobrze grający huragan.
Początek meczu to całkowita dominacja morąskiej drużyny, strzały Antona Kolosova, czy Pawła Galika minimalnie mijały bramkę Gasperowicza. Dobrze w tym okresie pokazał się Oskar Kordykiewicz, który prawą stroną robił problemy lidzbarskiej obronie. Niestety, zmarnowane okazje lubią się mścić i tak to było w 30 minucie meczu....nieporozumienie między morąskim golkiperem a obrońcami, do piłki dochodzie Daniel Wierzbowski i precyzyjnym strzałem z około 19 metra pokonuje Szymona Zalewskiego, a chciałbym nadmienić że była to pierwsza groźna akcja Polonii .
MKS Huragan próbował bardzo szybko odrobić straty, ale miejscowi umiejętnie wybijali morążan z uderzenia. W 35 minucie rzut wolny w okolicach 30 metra dla gospodarzy, wrzutka w pole karne, najwyżej do piłki wyskakuje Piotr Karłowicz, który głową przecina lot piłki i po 35 minutach przegrywaliśmy już 2:0. W odstępie kilku minut swoich sił próbował aktywny Adrian Wasiak, ale Piotr Gasperowicz był w tym meczu dobrze dysponowany.
W drugiej części meczu trener Andrzej Malesa dokonał koniecznej zmiany, bowiem poważnej kontuzji oka doznał Mateusz Musiński, a jego miejsce wszedł Mariusz Dec. Początek drugiej odsłony idealny, wrzutka w pole karne Michała Ressela, strzał głową Adriana Wasiaka i łapiemy kontakt na 2:1. Kolejne akcje morążan pokazują że strzelenie kolejnej bramki to kwestia czasu, strzały popularnego Galona z problemami wybija golkiper gospodarzy. W 54 minucie nieodpowiedzialna strata piłki przez Mariusz Deca, ale w ostatnim momencie sytuację ratuje "Ziemian". W 62 minucie Paweł Galik idealnie wykłada piłkę "Antkowi" który wychodzi sam na sam ,ale dobrze dysponowany Gasperowicz broni strzał naszego napastnika. W 64 minucie na uderzenie z około 30 metra decyduje się Galon, piłka uderza w spojenie słupka z poprzeczką, parę minut później strzał Michała Kiełtyki broni bramkarz gospodarzy, na dobitkę decyduje się Michał Ressel, który posyła piłkę nad poprzeczką.
W 80 minucie obronną ręką wyszedł Szymon Zalewski, który w sytuacji sam na sam nie dał się zaskoczyć napastnikowi gospodarzy. W 86 minucie dobrze spisujący się w tym meczu Dawid Bogdański, szarżujący lewą stroną boiska precyzejnie dogrywa do nadbiegającego Sergeya Gurova a ten ustala wynik spotkania na 3:1.