GKS Ossa Biskupiec Pomorski - MKS Huragan Morąg 2:1 27.04.2024 16:00

LKS Unia Susz - MKS Huragan Morąg 01.05.2024 13:00

· Odwiedzin wczoraj: 3978
· Odwiedzin ogólnie: 12976844

Pewne zwycięstwo w 1. rundzie Pucharu Polski-Video

14 września 2016; 18:33 - tkuc32 Komentarzy: 2

Pewne zwycięstwo w 1. rundzie Pucharu Polski-VideoW meczu 1. rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski Kaczkan Huragan Morąg pokonał w Bartoszycach miejscową Victorię 4:0 (2:0) i awansował do kolejnej rundy rozgrywek.

Bramki dla morążan zdobyli: Paweł Przybylski (13'), Radosław Stefanowicz (38' 78') oraz Piotr Karłowicz (70').

Drużyna Kaczkana Huraganu pojechała do Bartoszyc w bardzo okrojonym 14-osobowym składzie a mimo to bez większych kłopotów ograła występującą na co dzień w lidze okręgowej Victorię. Za żółte kartki z poprzedniej edycji pucharu musieli pauzować Daniel Mlonek i Jakub Lipka, kontuzja odnowiła się Radkowi Lenartowi, natomiast trener Żukowski dał odpocząć Pawłowi Galikowi, Pawłowi Podhorodeckiemu i Danielowi Chilińskiemu.

Już w 13 minucie wynik spotkania w zamieszaniu podbramkowym otworzył Paweł Przybylski, w 38 minucie w swoim stylu Radek Stefanowicz pomknął z bocznej strefy boiska w stronę pola karnego gospodarzy i pewnym strzałem pokonał bramkarza Victorii. Po przerwie kolejne bramki dołożyli: Piotr Karłowicz i ponownie Radek Stefanowicz i morążanie mogli się cieszyć z awansu do kolejnej rundy pucharu polski. Tak naprawdę przez większą część spotkania utrzymywaliśmy się przy piłce i spokojnie rozgrywaliśmy nakreślone przez trenera Żukowskiego schematy. Victoria tak naprawdę w pierwszej połowie oddała tylko jeden strzał na naszą bramkę a w drugiej połowie Mateusz Imianowski sprokurował groźną sytuację pod naszą bramką ale w porę naprawił swój błąd i to była najgroźniejsza sytuacja Victorii w tym meczu.

Oprócz zwycięstwa cieszą niewątpliwie powroty na boisko naszych kontuzjowanych do niedawna piłkarzy: Mateusza Bogdanowicza, Darka Boczko oraz Radka Stefanowicza, który uświetnił swój powrót dwiema bramkami, co powinno z pewnością ucieszyć trenera Żukowskiego w obliczu zbliżającego się ciężkiego meczu z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie.

W następnej rundzie Kaczkan Huragan Morąg spotka się z MKS Korsze, który wyeliminował Polonię Lidzbark Warmiński zwyciężając 2-1.

Kaczkan Huragan Morąg: Imianowski - Bogdanowicz (59' Boczko), Szawara, Koprucki, Przybylski - Stefanowicz, Zajączkowski (59' Karłowicz), Sierzputowski, Gołębiewski - Witkowski, Czorniej.