MKS Huragan Morąg - KS Polonia Pasłęk 2:2 04.05.2024 16:00

· Odwiedzin wczoraj: 132929
· Odwiedzin ogólnie: 13174265

Derby są nasze !

07 maja 2016; 23:58 - Incognito Komentarzy: 2

Kaczkan Huragan pokonał 3:0 Sokoła Ostródę w derbach powiatu. Dzięki temu zwycięstwu nasi piłkarze zapewnili sobie awans do nowej III ligi.

Kaczkan Huragan po raz kolejny udowodnił swoją wyższość nad lokalnym rywalem z Ostródy. Sokół tylko w pierwszej połowie spotkania walczył z naszym zespołem jak równy z równym, choć i tak w tej części gry to goście częściej utrzymywali się przy piłce. W 45 minucie gola do szatni zdobył Jakub Lipka co potwierdziło naszą delikatną przewagę w tej odsłonie meczu. W drugiej połowie OKS nie stworzył żadnej klarownej sytuacji do zdobycia gola. Gdyby nie liczyć rzutów wolnych ostródzianie przez cały mecz nie zagrozili bramce strzeżonej przez Mateusza Imianowskiego. Po niecałej godzinie gry Wiktor Biedrzycki zdobył gola po rzucie rożnym zmieniając wynik na 2:0, a w 90 minucie spotkania kropkę nad i postawił Radosław Lenart zdobywając gola pięknym strzałem z lewej nogi. Licznie zgromadzona widownia była świadkiem czternastej wygranej z rzędu Kaczkan Huraganu. Na trybunach można było dostrzec m.in. trenera Stomilu Olsztyn Mirosława Jabłońskiego oraz kilku podstawowych zawodników „Dumy Warmii”. Co najważniejsze – dzięki temu zwycięstwu Kaczkan Huragan na 100% w przyszłym sezonie wystąpi w nowej III lidze, gdzie (wielce prawdopodobne) zagrają takie marki jak ŁKS Łódź, Polonia Warszawa, Legia II czy Widzew Łódź.

Punktualnie o godzinie 20:00 arbiter główny spotkania rozpoczął 62. derby powiatu ostródzkiego. Przez pierwsze 45 minut oglądaliśmy mecz walki, gra toczyła się głównie w środku pola. W tym okresie gry zarysowała się optyczna przewaga morążan, którzy swoje akcje przeprowadzali głównie prawą stroną boiska. W 14 minucie ładnie głową uderzał Wiktor Biedrzycki lecz jego strzał na rzut rożny wybił Przemysław Matłoka. Dwie minuty później piłkę w siatce umieścił Daniel Chiliński, jednak wcześniej arbiter boczny sygnalizował pozycję spaloną naszego zawodnika i pan Olszewski słusznie nie zaliczył tego trafienia. W 41 minucie Sokół otrzymał rzut wolny 17 metrów od bramki Imianowskiego, jednak strzał Łukasza Gwiazdy trafił prosto w mur. Była to najdogodniejsza sytuacja do zdobycia gola przez gospodarzy w pierwszej połowie. Tuż przed ostatnim gwizdkiem w tej części gry sędzia podyktował rzut wolny dla naszego zespołu. Wykonawcą tego stałego fragmentu gry był Daniel Chiliński, który dośrodkował piłkę, a do tej na pełnym biegu dopadł Jakub Lipka i mocnym strzałem głową otworzył wynik spotkania strzelając gola do szatni.

Wydawałoby się, że od początku drugiej połowy Sokół Ostróda rzuci się do odrabiania strat. Ostródzianom animuszu wystarczyło jedynie na pierwsze pięć minut. Od 50 minuty to zawodnicy Kaczkan Huraganu częściej utrzymywali się przy piłce. W 59 minucie drugą asystę w tym meczu zanotował Daniel Chiliński – po jego rzucie rożnym Wiktor Biedrzycki dostawił nogę i podwyższył nasze prowadzenie na 2:0. Piłka po strzale Wiktora odbiła się od poprzeczki i nieznacznie przekroczyła linię bramkową - sędzia nie miał innej możliwości jak tylko uznać tę bramkę. W tym momencie ostródzianie nie mieli już nic do stracenia. Jednak zawodnicy z Morąga kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwolili „Sokołom” rozwinąć skrzydeł. Na kwadrans przed końcem spotkania bliski gola był Paweł Galik, jednak z 15 metrów strzelił wprost w bramkarza gospodarzy. Na pięć minut przed końcem spotkania Radosław Lenart ładnie ruszył lewą stroną i zgrał płaską piłkę na piąty metr jednak nikt z naszych zawodników nie zamykał tej akcji. W 90 minucie Kaczkan Huragan ruszył z kontrą. Mateusz Czorniej przerzucił piłkę z lewej na prawą stronę do Radka Lenarta, a ten kapitalnym strzałem lewą nogą umieścił futbolówkę w samym okienku bramki Matłoki. Zawodnicy Sokoła już wcześniej stracili ochotę do gry, a ten gol jeszcze bardziej dobił leżącego. Arbiter spotkania doliczył 4 minuty, w których nic ciekawego się nie działo, po czym zakończył spotkanie. Teraz przed nami kolejne spotkanie, tym razem w środę w Biskupcu powalczymy o finał WPP.

Sokół Ostróda 0:3 Kaczkan Huragan Morąg

0:1 Lipka (45) 0:2 Biedrzycki (59) 0:3 Lenart (90)

Sokół: Matłoka – Sędrowski, Naczas, Wojciechowski, Gwiazda, Korzeniewski, Słowicki (55 Nowiński), Sierzputowski (87 Roszkiewicz), Jankowski, Piceluk (69 Goździejewski), Smyt (84 Filipek)

Kaczkan Huragan: Imianowski - Szawara, Koprucki, Lipka (k), Podhorodecki, Biedrzycki, Zajączkowski (60 Przybylski), Mlonek (86 Chabko), Szmydt (69 Lenart), Galik, Chiliński (77 Czorniej)

Żółte kartki: Arkadiusz Koprucki

Zdjęcia z tego meczu można zobaczyć tutaj

ZAPIS RELACJI LIVE

1' - Sędzia rozpoczyna spotkanie.

10' - Póki co nic się nie działo poza dwoma rzutami wolnymi dla Sokoła

13' - Róg dla nas, piłkę wybija Naczas

14' - Biedrzycki uderzał głową, bramkarz broni, róg dla nas

16' - Chiliński zdobywa gola, ale wcześniej sędzia odgwizduje spalonego.

20' - Za nami 20 min, póki co mecz toczy się w środku pola

27' - Za nami 27 min meczu, nic wartego odnotowania sie nie działo. Póki co lekka przewaga naszego zespołu.

31' - Fajna akcja Kaczkan Huraganu, niestety Paweł Podhorodecki na spalonym.

37' - Póki co na stadionie przy ul. 3 Maja oglądamy piłkarskie szachy, w których bliżej gola jest Kaczkan Huragan. Na trybunach jest kilku zawodników Stomilu Olsztyn, który dziś zremisował 0-0 z GKS-em Katowice

41' - Wolny dla Sokoła z 17 m

41' - Strzał w mur

43' - Róg dla gospodarzy

45' - Wolny dla nas, dobra okazja do dośrodkowania

45' - GOOOOL! Po dośrodkowaniu Daniela Chilińskiego gola głową zdobywa Kuba Lipka

PRZERWA

46' - Rozpoczynamy drugą połowę.

47' - Szmydt z 5 m nad bramką

48' - Wolny dla Sokoła z 18 m, Gwiazda minimalnie nad poprzeczką

48' - Żółtą kartką ukarany Arkadiusz Koprucki.

58' - Róg dla nas

59'- GOOOOL! Chiliński z rzutu rożnego wrzuca w pole karne, a Biedrza dostawia nogę i zmienia stan meczu na 2-0

60' - Pierwsza zmiana w naszym zespole. Na boisku pojawia się Paweł Przybylski w miejsce Sebastiana Zajączkowskiego.

62' - Korzeniewski na spalonym

65' - Daniel Mlonek nie podnosi się z murawy, rzut wolny dla nas.

66' - Mlonek jest już zdolny do gry

69' - Trener Żukowski decyduje się na druga zmianę. Radosław Lenart wchodzi za Mateusza Szmydta.

69' - Zmiana również w szeregach gospodarzy. Schodzi Piotr Piceluk, a w chodzi Łukasz Goździejewski.

70' - 20 min do końca, przy piłce częściej utrzymują się nasi zawodnicy.

76' - Galik uderzał z 13 m, broni Matłoka

75' - Zmiana w Kaczkan Huraganie. Na placu gry pojawia się Mateusz Czorniej w miejsce Daniela Chilińskiego.

80' - Sokół bez pomysłu na grę, w tej połowie nie stworzył żadnej klarownej sytuacji do zdobycia gola.

83' - Dośrodkowanie Sokoła przerywa Lenart wybijając piłkę

84' - Róg dla gospodarzy

85' - Lenart płasko dośrodkowywał na 5 m lecz nikt z naszych zawodników nie zamknął akcji.

86' - Czesław Żukowski przeprowadza ostatnią zmianę. Dawid Chabko wchodzi za Daniela Mlonka.

87' - Tomasz Sokołowski również decyduje się na ostatnią roszadę: wchodzi Karol Roszkiewicz, schodzi Jakub Sierzputowski .

90' – GOOOL! Radosław Lenart Z 15 w samo okienko, asystował Czorniej

90' - Sędzia dolicza 4 min

90+4' - KONIEC MECZU! WYGRYWAMY W DERBACH !!!