MKS Huragan Morąg - GLKS Kormoran Zwierzewo 0:2 11.05.2024 16:00

· Odwiedzin wczoraj: 12015
· Odwiedzin ogólnie: 13227471

Zabójcze 20 minut w naszym wykonaniu !

24 października 2015; 17:30 - Incognito Komentarzy: 3

Zabójcze 20 minut w naszym wykonaniu !W 14. kolejce III ligi Kaczkan Huragan pokonał 4:0 (0:0) Olimpię Olsztynek. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobył Mateusz Czorniej, jedno trafienie zanotował Tomasz Szawara i Daniel Mlonek. Morążanie strzelanie rozpoczęli dopiero w 70 minucie spotkania.

Kaczkan Huragan od początku meczu dyktował warunki gry. Kombinacyjna gra naszych zawodników cieszyła oko i wydawało się, że kwestią czasu są bramki dla naszej drużyny. Akcje, w których morążanie ładnie wymieniali piłkę grając na jeden kontakt, niecodziennie można oglądać na III-ligowych stadionach. Pomimo przewagi w każdej części boiska przez pierwsze 45 minut, mówiąc kolokwialnie, waliliśmy głową w mur. Najbliżej szczęścia był Tomasz Szawara, który trafił w słupek oraz Daniel Chiliński uderzając w poprzeczkę. W szatni trener Żukowski zdecydował się na dwie zmiany. Nasi piłkarze od początku drugiej połowy ruszyli na bramkę strzeżoną przez Rafała Miarę jednak w dalszym ciągu nie potrafili zdobyć bramki. Goście z Olsztynka notorycznie grali na czas, natomiast sędzia (pan Szamreta) nawet nie upominał graczy Olimpii za takie zachowanie. Próba dowiezienia bezbramkowego remisu przez przyjezdnych zakończyła się w 70 minucie. Tomasz Szawara podszedł do piłki ustawionej na 17 metrze i mocnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania. Minutę później mogliśmy po cichu już się cieszyć ze zwycięstwa w tym meczu - Paweł Galik otrzymał ładne podanie i pomknął prawą stroną, w najodpowiedniejszym momencie dostrzegł niepilnowanego Mateusza Czornieja i wystawił mu piłkę na 5 metrze - Mateusz dopełnił formalności i podwyższył wynik meczu na 2:0. Na kwadrans przez zakończeniem spotkania Radek Lenart po starciu z rywalem upadł przed polem karnym Olimpii i nie podnosił się z murawy. Wtedy sędzia postanowił pokazać żółtą kartkę...Lenartowi. Taka kolej rzeczy sprawia, że Radek nie będzie mógł zagrać w następnej kolejce z MKS-em Ełk. Kontrowersyjną decyzje sędziego głośno komentował kierownik naszej drużyny Krzysztof Kościuszko, za co arbiter zdecydował się wyrzucić go na trybuny. W doliczonym czasie gry Mateusz Czorniej najpierw asystował przy bramce Daniela Mlonka, a chwilę później sam ustalił wynik meczu wykorzystując sytuację sam na sam. Z pozoru pewne zwycięstwo 4:0 nie przyszło z łatwością - w dalszym ciągu pomimo ładnej gry naszej drużyny szwankuje wykończenie akcji. Trzeba podkreślić w tym meczu dobrą postawę Czornieja, który potrzebował pół godziny na to by zdobyć dwa gole i asystę, Wiktora Biedrzyckiego za wygranie chyba wszystkich pojedynków główkowych oraz postawę naszych skrzydłowych, którzy często ( z pozytywnym skutkiem) wdawali się w pojedynki jeden na jeden. Dzięki temu zwycięstwu zbliżyliśmy się na jeden punkt do Sokoła, który przegrał w tej kolejce z Olimpią w Elblągu 0:1. W dalszym ciągu idziemy łeb w łeb z ŁKS-em Łomża, który wygrał na wyjeździe z Wissą Szczuczyn 3:0.

Kaczkan Huragan Morąg 4:0 Olimpia Olsztynek

1:0 Szawara (70) 2:0 Czorniej (71) 3:0 Mlonek (90+1') 4:0 Czorniej (90+3')

Kaczkan Huragan: Imianowski - Lipka (k), Szawara, Podhorodecki, Przybylski (46 Witkowski), Biedrzycki, Zajączkowski (46 Lenart), Galik, Mlonek, Stefanowicz (63 Kopycki), Chiliński ( 63 Czorniej).

żółte kartki: Radosław Lenart - Maciej Waląg, Paweł Duch.

Relacja z meczu:

7' - Ciekawie rozegrany rzut wolny z naszej strony, Tomasz Szawara trafia w słupek.

11' - Morążanie w efektowny sposób rozklepali defensywe Olimpii. Po tej kombinacyjnej akcji Daniel Chiliński dośrodkowuje piłkę do której nie dochodzi żaden z naszych zawodników.

16' - Jeden z obrońców Olimpii zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym, sędzia nie decyduje się podyktować rzutu karnego.

20' -Radek Stefanowicz dośrodkowuje z prawej strony i piłka trafia do Biedrzyckiego. Wiktor strzela jednak Rafał Miara końcami palców wybija piłkę w bok, do tej dopada Daniel Chiliński, który z bardzo ostrego kąta trafia w poprzeczkę.

27' - Jedna z niewielu akcji gości, ładne dośrodkowanie zmierza w kierunku Różowicza na szczęście „Biedrza” w ostatniej chwili wykorzystuje swoje warunki fizyczne i końcem buta wybija piłkę na aut.

44' - Tomasz Szawara podchodzi do piłki ustawionej na 20 metrze, uderza silnie po ziemi jednak Miara popisuje się dobrym refleksem i paruje uderzenie na rzut rożny.

DO PRZERWY SKUTECZNA „OBRONA CZĘSTOCHOWY” W WYKONANIU PRZYJEZDNYCH. KACZKAN HURAGAN 0:0 OLIMPIA OLSZTYNEK

46'- Podwójna zmiana w Kaczkan Huraganie. Pawła Przybylskiego zmienia Rafał Witkowski oraz za Sebastiana Zajączkowskiego wchodzi Radosław Lenart.

47' - W ciągu minuty przeprowadziliśmy dwie podobne akcje lecz żadna z nich nie była zakończona strzałem. Dośrodkowanie Stefanowicza wybił obrońca Olimpii, a chwilę później centrę Podhorodeckiego wyłapał Rafał Miara.

55' - Trener Romanowski decyduje się na pierwszą zmianę - W miejsce Konrada Rusieckiego na boisku witamy Pawła Ducha.

56' - Daniel Mlonek minął na lewej stronie dwóch rywali, trzeci fauluje naszego skrzydłowego, który upada za linią końcową boiska. Sędzia chyba zapomniał żołtych kartek, ponieważ (po raz kolejny w tym meczu) nie kara zawodników gości za brutalny faul.

60' - Doczekaliśmy się ! Maciej Waląg otrzymuje żółty kartonik za faul.

63' - Trener Żukowski stawia wszystko na jedną kartę i wykorzystuje limit zmian - poturbowanego Stefanowicza zastępuje Kamil Kopycki, ponadto plac gry opuszcza Daniel Chiliński, a na boisku melduje się Mateusz Czorniej.

64' - Mateusz Różowicz na prawej stronie ograł Tomka Szawarę i miękko wrzucił piłkę, do której nie zdołał doskoczyć żaden z jego kolegów.

66' - Strzał-dośrodkowanie Rafała Lenarta łapie Miara.

71' - GOOOL! TOMASZ SZAWARA Z RZUTU WOLNEGO Z 17 METRÓW MOCNYM STRZAŁEM POD POPRZECZKĘ WYPROWADZA KACZKAN HURAGAN NA PROWADZENIE !

72' -GOOOOL ! Paweł Galik otrzymał ładne podanie i pomknął prawą stroną. W najodpowiedniejszym momencie dostrzegł niepilnowanego Mateusza Czornieja i wystawił mu piłkę na 5 metrze - Mateusz dopełnia formalności i podwyższa wynik meczu. Kaczkan Huragan 2:0 Olimpia Olsztynek

73' - Paweł Duch trafia do notesu sędziego (żółta kartka) za faul.

74' - Radek Lenart pada przed polem karnym Olimpii i nie podnosi się z murawy. Sędzia pokazuje żółtą kartkę...Lenartowi. Taka kolej rzeczy sprawia, że Radek nie będzie mógł zagrać w następnej kolejce z MKS-em Ełk. Kontrowersyjną decyzje sędziego komentuje kierownik naszej drużyny Krzysztof Kościuszko, za co arbiter decyduje się wyrzucić go na trybuny.

76' - Druga zmiana w Olimpii - za Sebastiana Kowalskiego wchodzi Mateusz Zejer.

79' - Mateusz Czorniej uderza po ziemi z 18 metrów jednak bardzo niecelnie.

83' - Kamil Kopycki zagrywa do Mlonka, który strzela lewą nogą lecz piłka przechodzi obok słupka bramki strzeżonej przez Rafała Miarę.

87' - Szansa na kontaktowego gola dla gości, rzut wolny z prawej strony boiska. Groźnie wyglądające dośrodkowanie przerywa jeden z naszych obrońców i ruszamy z kontratakiem, z którego jednak nic nie wynikło.

90' - Radosław Lenart ładnie minął dwóch rywali wchodząc w pole karne jednak za mocno wypuścił sobie piłkę i jego rajd kończy się na trzecim zawodniku MKS-u.

91' - GOOOOOL! Mateusz Czorniej na lewej stronie wystawia piłkę Danielowi Mlonkowi, który ładnym strzałem po długim rogu zmienia wynik meczu na 3:0.

93' - Kamil Kopycki głową zagrywa piłkę w kierunku Czornieja, Mateusz wyprzedza obrońcę i nie myli się w sytuacji sam na sam z Rafałem Miarą. KACZKAN HURAGAN 4:0 OLIMPIA OLSZTYNEK.