LKS Unia Susz - MKS Huragan Morąg 0:4 01.05.2024 13:00

· Odwiedzin wczoraj: 14622
· Odwiedzin ogólnie: 13012499

Derby dla Sokoła !

10 października 2015; 18:38 - administrator Komentarzy: 15

Derby dla Sokoła !Kaczkan Huragan Morąg przegrał 1:3 (0:0) z Sokołem Ostróda w derbach powiatu. Bramkę dla naszej drużyny strzelił w 70 minucie Paweł Podhorodecki.

Na wypełnionym po brzegi stadionie przy ul. Żeromskiego, 10 minut przed meczem miała miejsce, krótka ceremonia. Z okazji 70-lecia naszego klubu prezes WMZPN Tomasz Miętkiewicz wespół z zasłużonym dla naszego klubu Bogdanem Pietkiewiczem uhonorowali ludzi związanych z Kaczkan Huraganem odznaczeniami Ministra Sportu. „Złoty order” otrzymali: Andrzej Dziejowski, Adam Krawczyk, Jerzy Nadziak i Wacław Kowalewski. Srebrna odznaka za działania na rzecz rozwoju naszego klubu trafiła do Andrzeja Sekity, Krzysztofa Kowalewskiego, Andrzeja Niewiadomskiego oraz Arkadiusza Galika. Po tej uroczystości pan Grzegorz Kujawa wyprowadził zawodników na murawę i rozpoczął pierwsze w tym sezonie derby Powiatu Ostródzkiego. Już na początku spotkania widoczna była przewaga Sokoła. Ostródzianie przez pierwszy kwadrans dominowali zwłaszcza w środku pola, gdzie w naszej drużynie obok Pawła Galika wystąpił dawno nie grający na tej pozycji Paweł Przybylski. Nasi piłkarze z minuty na minutę grali coraz lepiej, od 30 minuty do końca pierwszej połowy mecz zrobił się bardzo wyrównany. Jak na derby przystało zawodnicy walczyli na boisku o każdą piłkę, sędzia spotkania pan Grzegorz Kujawa tego dnia pozwalał naprawdę na wiele. W przekroju całego meczu widoczna była przewaga gości w powietrzu, praktycznie każdą walkę o górną piłkę zwyciężał zawodnik Sokoła. Tuż przed przerwą Huragan wypracował sobie najlepszą sytuację do strzelenia gola. Paweł Galik zwiódł rywala na prawej stronie, lewą nogą wrzucił piłkę w pole karne i gdyby Radek Lenart był kilka centymetrów wyższy zapewne do szatni schodzilibyśmy z wynikiem 1:0. W 49 minucie ok. 50 sympatyków OKS'u w sektorze gości cieszyło się z pierwszego gola - Kamil Smyt rozpoczął bardzo ładną akcję Sokoła, którą na gola zamienił Łukasz Kuśnierz tym samym otwierając wynik spotkania. Piłkarze z Ostródy poszli za ciosem i w 54 minucie mogło być już 0:2, na szczęście strzał Krystiana Słowickiego trafił jedynie w słupek. Minutę później Sokół dopiął swego - Kuśnierz dośrodkował z rzutu wolnego, do piłki niepewnie wyszedł Bartosz Dzikowski co wykorzystał Krzysztof Filipek pakując głową piłkę do siatki. Jakby tego było mało w 63 minucie Dariuszowi Boczko odnowiła się kontuzja kolana. Darek nie był w stanie kontynuować gry, wielce prawdopodobne jest, iż nasz skrzydłowy w tej rundzie już nie zagra. W 70 minucie Paweł Podhorodecki przywrócił nadzieję, licznie zgromadzonej morąskiej publice. Po dośrodkowaniu Tomasza Szawary (z połowy boiska!) Paweł zgubił krycie i głową zdobył gola na 1:2. Były piłkarz Sokoła zachował się dojrzale i nie okazywał radości po zdobytej bramce. Po tym golu morążanie ruszyli do odrabiania strat narażając się na kontry. Niestety zamiast 2:2 zrobiło się 1:3 - w 89 minucie Jakub Błażewicz zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Michała Jankowskiego, a ten strzałem w długi róg ustalił wynik meczu. Kibice z Ostródy przyjechali na mecz jednym autokarem. Dopingowali swoją drużynę przez całe spotkanie, trzeba jednak przyznać, że ich doping nie był ogłuszający. Podczas spotkania nie było słychać wzajemnej „wymiany uprzejmości”, na co wpływ ma zapewne to, iż niektórzy kibice Sokoła są również sympatykami olsztyńskiego Stomilu, a jak wiemy fanów „Dumy Warmii” nie brakuje i w Morągu. Po końcowym gwizdku Trójkolorowi zaprezentowali oprawę, na którą składały się flagi na kijach oraz świece dymne. Podsumowując, trzeba przyznać że Sokół tego dnia zaprezentował lepszą jakość zarówno na boisku jak i na trybunach. Ostródzianie wygrali w pełni zasłużenie kończąc naszą wspaniałą passę 11 lat bez porażki ligowej w derbach powiatu.

Kaczkan Huragan Morąg 1:3 Sokół Ostróda

0:1 – Kuśnierz (49), 0:2 – Filipek (55) 1:2 – Podhorodecki (70), 1:3 – Jankowski (89)

Kaczkan Huragan: Dzikowski, Lipka (k), Szawara, Podhorodecki, Boczko (69' Witkowski), Przybylski, Galik, Stefanowicz, Mlonek, Lenart, Czorniej (60' Szymański)

Sokół Ostróda: Sikora, Sędrowski, Wojciechowski, Kowalski, Korzeniewski, Gwiazda, Słowicki (85 Płoszczuk), Kuśnierz (75 Chądzyński), Jankowski, Smyt (85 Goździejewski), Filipek (70 Błażewicz)

Relacja z meczu:

3' - Pierwsza akcja meczu. Rzut wolny dla Sokoła z narożnika pola karnego, Łukasz Kuśnierz dośrodkowuje piłkę, do której wychodzi Bartosz Dzikowski i pewnym chwytem łapie futbolówkę.
8' - Paweł Galik traci piłkę w środku pola, do piłki dopada Korzeniewski i bardzo niecelnie strzela z dystansu.
14' - Po raz kolejny Kuśnierz z rzutu wolnego centruje w nasze pole karne, Kuba Lipka wybija piłkę jednak ta przypadkowo trafia pod nogi Korzeniewskiego, który po raz drugi strzela panu Bogu w okno.
16' - Radek Lenart oddaje strzał po ładnym podaniu Stefanowicza, jednak wcześniej sędzia liniowy podnosi chorągiewkę do góry - spalony.
26' - Paweł Galik rozpoczyna akcję naszego zespołu, zagrywa do Mateusza Czornieja, ten ładnie wypuszcza w uliczkę Stefanowicza jednak w ostatniej chwili Sędrowski na wślizgu wybija piłkę.
29' - Pierwszy rzut rożny w tym meczu, do piłki podchodzi Radek Stefanowicz, ale po jego dośrodkowaniu nikomu z naszych zawodników nie udało się oddać strzału.
31' - Groźna kontra Sokoła, jeden z ostródzkich piłkarzy mija dwóch naszych zawodników wchodząc z piłką w pole karne po czym...fauluje Kubę Lipkę.
32' - Powiedzenie „Do trzech razy sztuka” się nie sprawdziło: trzeci w tym meczu rzut wolny dla Sokoła i po raz trzeci wykonawcą tego stałego fragmentu gry będzie Łukasz Kuśnierz. Po raz trzeci dośrodkowuje w pole karne i po raz trzeci nikt z graczy Sokoła nie oddał celnego strzału.
35' - Najlepsza jak dotąd okazja do zdobycia gola przez naszych piłkarzy. Daniel Mlonek dośrodkowuje z rzutu wolnego, do piłki najwyżej wyskoczył „Galon” jednak jego uderzenie głową minimalnie przechodzi obok bramki Sikory.
37' - Trzy z rzędu rzuty rożne dla Sokoła, ostatecznie „Dziku” pewnie wychodzi do piłki i chwyta ją zażegnując zagrożenie pod naszą bramką.
39' - Paweł Podhorodecki genialnie zagrywa na uwolnienie do Czornieja, ten dochodzi do piłki i kieruje ją w kierunku Lenarta, jednak jeden z obrońców Sokoła przerywa dośrodkowanie i wybija piłkę na rzut rożny.
40' - Tomasz Szawara przerywa ładne podanie w kierunku Krzysztofa Filipka. Gdyby nie nasz obrońca, były napastnik Kaczkan Huraganu znalazłby się w sytuacji sam na sam z Dzikowskim.
41' - Radek Lenart na 25-metrze przejmuje bezpańską piłkę jednak nie ma do kogo grać i szybko ją traci.
45' - Paweł Galik ładnie zwiódł rywala na prawej stronie, dośrodkował w pole karne gdzie stali Lenart i „Czorny”. Wrzutka okazała się minimalnie za wysoka i do przerwy wynik nie ulega zmianie

DO PRZERWY: KACZKAN HURAGAN MORĄG 0:0 SOKÓŁ OSTRÓDA

46' - Na drugą odsłonę meczu trener Żukowski wystawia ten sam skład, który rozpoczął spotkanie.
47' - Niewiele brakowało, a byłoby 1:0 dla nas. „Stefan” zagrał piłkę do Czornieja, Mateusz ładnie uderzył z woleja niestety piłka mija o metr słupek bramki strzeżonej przez Sikorę.

48' - Kamil Smyt przerzuca ciężar gry z prawej na lewą stronę, do piłki dopada niepilnowany Kuśnierz i precyzyjnym lobem pokonuje Bartosza Dzikowskiego. Kaczkan Huragan 0:1 Sokół Ostróda.

51' - Filipek podaje do Słowickiego, który wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem. W tym pojedynku górą okazał się „Dziku”, który uratował nasz zespół przez utratą drugiego gola.
55' - Krystian Słowicki miał szansę do rehabilitacji 4 minuty później, jednak jego strzał trafia w słupek.
55' - Kuba Lipka ukarany żółta kartką.

56' - Kuśnierz z rzutu wolnego wrzuca piłkę w pole karne, do dośrodkowania niepewnie wyszedł Bartosz Dzikowski co wykorzystał Krzysztof Filipek i głową podwyższył prowadzenie ostródzian. Kaczkan Huragan 0:2 Sokół Ostróda.

59' - Radek Stefanowicz zagrywa na prawo do podłączającego się Podhorodeckiego, Paweł po ziemi podaje w kierunku naszych napastników, ale piłka napotyka na zawodnika gości i wychodzi na rzut rożny.
60' - Pierwsza zmiana w naszym zespole. Za Mateusza Czornieja na boisku pojawia się były zawodnik Trójkolorowych Paweł Szymański.
63' - Darek Boczko trzymając się za kolano nie podnosi się z murawy. Naszemu zawodnikowi odnowiła się kontuzja z początku sezonu. Za Darka na boisku pojawia się Rafał Witkowski, który będzie grał w środku.
64' - Paweł Szymański ładnie dośrodkowuje z lewej strony, w zamieszaniu piłkę piąstkuje Sikora i wybija ją daleko od swojej bramki.

70' - Paweł Szymański rzuca piłkę z autu do Tomasza Szawary, który postanowił ją dośrodkować z połowy boiska. Do ładnej centry ruszył Podhorodecki, który uwolnił się od krycia i strzałem głową przywraca nadzieję morąskim kibicom. Kaczkan Huragan 1:2 Sokół Ostróda.

71' - Morążanie ruszyli do odrabiania strat. Stefanowicz wrzuca piłkę z prawej strony, dochodzi do niej Witkowski i ładnie strzela woleja - piłka, która zmierzała w światło bramki trafia jednak na jednego z ostródzkich obrońców i mamy rzut rożny.
72' - Żółta kartka dla Radosława Lenarta. Trzeba jednak przyznać, że Radek bardzo ambitnie starał się odebrać piłkę skrzydłowemu Sokoła za co należą mu się brawa.
75' - „Morąska zmiana” w Sokole Ostróda. Za Krzysztofa Filipka na boisku pojawia się Jakub Błażewicz.
77' - Kontra Sokoła. Błażewicz rusza prawą stroną i zagrywa do niepilnowanego Kuśnierza, który w sobie tylko znany sposób z 5 metrów strzela wysoko nad poprzeczką.
78' - Michał Jankowski dośrodkowuje z prawej strony, jednak Bartek Dzikowski wychodzi do piłki i pewnie ją łapie.
81' - Wojciech Tarnowski decyduje się na bardziej defensywne ustawienie. Za Łukasza Kuśnierza na boisku melduje się obrońca Tomasz Chądzyński.
83' - Paweł Szymański, który dał dobrą zmianę, wrzuca piłkę z lewej strony, ale nikt do niej nie dochodzi. Po tej akcji Sokół błyskawicznie rusza z kontrą, którą przed naszym polem karnym przerywa Szawara.

89'- Po naszej stracie w środku pola piłkę przejmuje Błażewicz i prostopadle zagrywa do Jankowskiego, a ten zrobił co do niego należało. Strzałem w długi róg nie daje szans Dzikowskiemu i przypieczętowuje zwycięstwo gości. Kaczkan Huragan 1:3 Sokół Ostróda.

89' - Ostatnia zmiana w Sokole. Za rozgrywającego dobre zawody Kamila Smyta na boisko wchodzi Łukasz Goździejewski.
90' - żółta kartka dla Słowickiego
90+1' - Paweł Podhorodecki na wiwat strzela z woleja kilka metrów nad poprzeczką bramki Sokoła.
90+4' - Sędzia po raz ostatni tego dnia używa gwizdka. Kaczkan Huragan Morąg 1:3 Sokół Ostróda.