MKS Huragan Morąg - KS Polonia Pasłęk 2:2 04.05.2024 16:00

· Odwiedzin wczoraj: 132929
· Odwiedzin ogólnie: 13177450

Cenny punkt zdobyty w Korszach

26 kwietnia 2014; 18:29 - tkuc32 Komentarzy: 2

Cenny punkt zdobyty w KorszachW meczu 27. kolejki III ligi grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej MKS Korsze zremisował z Kaczkanem Huragan Morąg 1:1 (1:0). Bramkę dla gospodarzy zdobył w 24. minucie Piotr Trafarski, morążanie wyrównali w 63. minucie po bramce z rzutu karnego Artura Naczasa.

Morążanie zerwali punkty faworyzowanej drużynie z Korsz ale trzeba przyznać, że nie przyszło to łatwo. Zgodnie z przewidywaniami motorem napędowym MKS-u było trio: Trafarski, Kozłowski oraz wicelider klasyfikacji strzelców Michał Miller. Ten ostatni miał na nasze szczęście trochę rozregulowany celownik. Gdybyśmy po pierwszej połowie przegrywali różnicą kilku bramek, nikt chyba by nie miał pretensji, a skończyło się tylko na jednej bramce zdobytej przez Piotra Trafarskiego w 24. minucie.

Druga połowa meczu była już bardziej wyrównana ale mimo wszystko to MKS miał cały czas inicjatywę i ich akcje były zdecydowanie groźniejsze. W tym okresie spotkania na wysokości zadania stanął rezerwowy bramkarz Huraganu Marcin Marszałek, który zastąpił w 35. minucie narzekającego na uraz stawu skokowego Bartosza Dzikowskiego. Dobra postawa Marszałka zasługuje na duże uznanie bowiem w ostatnich dniach Marcin nie trenował regularnie ze względu na uraz palca u ręki.

Morążanie nie dość, że wytrzymali intensywne ataki gospodarzy to jeszcze sami potrafili zdobyć bramkę. W 63. minucie faulowany w polu karnym był Mateusz Czorniej a już tradycyjnie skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się kapitan morążan Artur Naczas. Gospodarze już do końca spotkania nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego Marszałka i mogliśmy się cieszyć ze zdobycia korzystnego rezultatu na gorącym terenie w Korszach, który został jednak okupiony stratami, bowiem ósmą żółtą kartkę w sezonie otrzymał Paweł Galik a urazu stawu skokowego nabawił się Bartosz Dzikowski. Tych zawodników rzecz jasna w meczu z rezerwami Jagiellonii nie zobaczymy.

Kaczkan Huragan Morąg: Bartosz Dzikowski (35' Marcin Marszałek) - Grzegorz Naczas, Artur Naczas, Jakub Lipka, Kacper Nawrocki - Mateusz Czorniej (83' Adrian Podgórski), Konrad Kierstan (88' Marcin Brzuziewski), Paweł Kułakowski, Paweł Galik, Piotr Bogdziewicz - Daniel Chiliński (89' Piotr Żórański).