MKS Huragan Morąg - KS Polonia Pasłęk 2:2 04.05.2024 16:00

· Odwiedzin wczoraj: 132929
· Odwiedzin ogólnie: 13168278

Zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennej

16 listopada 2013; 15:15 - tkuc32 Komentarzy: 5

Zwycięstwo na zakończenie rundy jesiennejW meczu 17. kolejki III ligi gr. podlasko-warmińsko-mazurskiej Kaczkan Huragan Morąg pokonał drużynę Promienia Mońki 1:0 (1:0). Zwycięską bramkę dla Huraganu zdobył w 34. minucie Piotr Żórański.

W ostatnim meczu rundy jesiennej mieliśmy dwie istotne roszady w wyjściowym składzie Huraganu. Czesław Żukowski zadecydował, że w bramce zagra Marcin Marszałek, dla którego był to debiut w meczu ligowym bieżącego sezonu. Niespodzianką była również obecność w pierwszej jedenastce Mateusza Czornieja, który zastąpił na lewej skrzydle Darka Boczko, nieobecnego w dzisiejszym meczu ze względu na obowiązki służbowe.

Tak jak przewidywaliśmy mecz z ambitnie grającą drużyną Promienia do łatwych nie należał. Goście skupili się na defensywie i sporadycznie wyprowadzali kontry ale większego zagrożenia pod bramką Marcina Marszałka nie stwarzali. Morążanie zanim zdobyli bramkę stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje. W 6. minucie dobre podanie Radka Stefanowicza do Pawła Galika ale ten drugi w dogodnej sytuacji wyraźnie przestrzelił. Jeszcze lepszą sytuację zmarnował w 20. minucie Krzysztof Filipek, który przegrał pojedynek "sam na sam" z bramkarzem gości. W końcu nadeszła 34. minuta, w pole karne gości zapędził się Artur Naczas, dokładnie podał do Piotra Żórańskiego, który nie miał kłopotów z pokonaniem Macieja Andraki.

W drugiej połowie obserwowaliśmy śmielsze ataki drużyny gości ale bez jakiś klarownych sytuacji do strzelenia bramki. A morążanie mogli podwyższyć rezultat spotkania w 57. minucie, z rzutu wolnego dośrodkował Radek Stefanowicz a strzał z głowy Grzegorza Naczas z najwyższym trudem obronił Andraka. Mieliśmy jeszcze dwie próby pokonania bramkarza drużyny gości z dalszych odległości, raz minimalnie niecelnie lobował Paweł Galik a w końcówce spotkania niepozorny strzał Konrada Kierstana przysporzył trochę kłopotów Andrace. Po ostatnim gwizdku sędziego wszyscy mogliśmy odetchnąć z ulgą a morążanie mogą dopisać do swojego dorobku kolejne trzy ważne punkty i w spokoju czekają na decyzję W-M ZPN, czy mecz z Promieniem był ostatnim spotkaniem w bieżącym roku.

Kaczkan Huragan: Marszałek – G. Naczas, A. Naczas, Przybylski, Nawrocki – Czorniej (63' Brzuziewski), Kierstan, P. Galik, Stefanowicz – Żórański (63' Chiliński), Filipek.