MKS Huragan Morąg - GLKS Kormoran Zwierzewo 0:2 11.05.2024 16:00

· Odwiedzin wczoraj: 3862
· Odwiedzin ogólnie: 13205178

Twierdza Tolkmicko wciąż niezdobyta

09 listopada 2013; 18:06 - tkuc32 Komentarzy: 3

Twierdza Tolkmicko wciąż niezdobytaW spotkaniu 16. kolejki III ligi gr. podlasko-warmińsko-mazurskiej Barkas Tolkmicko pokonał Kaczkana Huragan Morąg 1:0 (1:0). Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył w 37. minucie Karol Styś.

Morążanie przekonali się na własnej skórze, że mecze w Tolkmicku do łatwych nie należą. Poza pierwszymi minutami meczu i fragmentami drugiej połowy, gospodarze stosowali wysoki pressing i walczyli o każdy metr boiska. Najbardziej aktywni w drużynie Barkasu byli Karol Styś i Martin Strach. Ten drugi, jeszcze w barwach Huraganu, odpowiadał za realizację zadań defensywnych a w meczu z Huraganem dał się poznać jako ofensywnie usposobiony zawodnik i trzeba przyznać, że stwarzał duże problemy morąskiej defensywie. Kolejnym wyróżniającym się zawodnikiem wśród gospodarzy był Tomasz Wiercioch. "Maradona Żuław", od którego zaczynała się większość akcji ofensywnych Barkasu pokazał kolejny raz, że jest pomocnikiem o bardzo wysokiej kulturze gry.

Zwycięska bramka dla gospodarzy padła w 37. minucie po rzucie różnym. Zbyt krótkie wybicie Bartosza Dzikowskiego wykorzystał Karol Styś, który pewnym strzałem pod poprzeczkę strzelił, jak się później okazało, zwycięską bramkę dla gospodarzy. Można oczywiście winić za tę bramkę naszego bramkarza ale akcja poprzedzająca rzut rożny to szereg błędów naszej defensywy i tylko cudem nie straciliśmy bramki wcześniej. W 2. połowie spotkania morążanie mieli swoje sytuacje ale Radkowi Stefanowiczowi i Marcinowi Brzuziewskiemu zabrakło trochę szczęścia. W 77. minucie gospodarze mogli podwyższyć rezultat spotkania ale tym razem Bartosz Dzikowski popisał się świetną interwencją.

Kaczkan Huragan: Dzikowski – G. Naczas, A. Naczas, Przybylski, Nawrocki – Boczko (46' Brzuziewski), Kierstan, P. Galik, Stefanowicz – Żórański (70' Czorniej), Filipek.