LKS Unia Susz - MKS Huragan Morąg 0:4 01.05.2024 13:00

· Odwiedzin wczoraj: 4465
· Odwiedzin ogólnie: 13009637

Rezerwy rozgromione na zakończenie rundy jesiennej

28 października 2013; 14:28 - tkuc32 Komentarzy: 0

Rezerwy rozgromione na zakończenie rundy jesiennejW meczu 11. kolejki Klasy A grupy II rezerwy Huraganu Morąg zostały rozgromione na boisku w Żabim Rogu przez rezerwy Barkasu Tolkmicko 6:1 (3:1). Bramkę dla morążan zdobył w 6. minucie Adrian Podgórski.

Drugi zespół Huraganu rozpoczął spotkanie z liderem bardzo efektownie, bowiem już w 6. minucie prowadzenie zdobył niezawodny w tym sezonie Adrian Podgórski. Niestety były to „miłe złego początki”. Jeszcze przed przerwą goście wzmocnieni kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny zaaplikowali morążanom trzy bramki a klasycznym hattrikiem popisał się Karol Rutkowski. Jak jednak zauważyli postronni obserwatorzy tego spotkania, dwa z trzech goli padły po ewidentnych spalonych.

Druga połowa spotkania to jeszcze większa przewaga gości, którzy dorzucili kolejne trzy bramki. Zdobyli je: Karol Rutkowski (czwarte trafienie w meczu), Miłosz Grabowski oraz dobrze znany morąskiej publiczności Martin Strach, który w rundzie wiosennej sezonu 2011/12 występował w barwach trzecioligowego Huraganu.

Nie będziemy się pastwić po tej porażce nad morążanami bo i tak w porównaniu z poprzednim sezonem nastąpił zdecydowany progres formy u naszych piłkarzy. Warto tylko przypomnieć, że na tym samym etapie rozgrywek morążanie rok temu mieli na swoim koncie tylko 3 punkty a w całych rozgrywkach uzbierali ich raptem 15 (przy 20. punktach, które już teraz zdobyliśmy to prawdziwa przepaść). Widać więc gołym okiem, że zatrudnienie w roli szkoleniowca Łukasza Żuka było doskonałym posunięciem.

Łukasz znalazł przede wszystkim wspólny język z młodymi zawodnikami a już forma strzelecka Adriana Podgórskiego przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Młodzi zawodnicy mieli także od kogo się uczyć, bowiem do zespołu powrócili doświadczeni zawodnicy tj. Adam Krawczyk, Marek Kucharski czy Szymon Kierstan.

Przy okazji niedzielnego meczu warto także wspomnieć o powrocie na piłkarskie boisko Jakuba Lipki, który zagrał pierwszy raz od 15 września 2012 roku. Wtedy to kapitan morążan odniósł bardzo groźną kontuzję w trzecioligowym meczu z Mrągowią Mrągowo. Życzymy oczywiście Jakubowi szybkiego powrotu do formy sprzed kontuzji.

Huragan II Morąg: Górski - Cołoś (46' Łabudziński), Żuk, T. Krajewski, J. Lipka - M. Lipka (61' Kadylak), Segin, Krawczyk, Mikołajczyk - Podgórski, Gębala.