MKS Huragan Morąg - GLKS Kormoran Zwierzewo 0:2 11.05.2024 16:00

· Odwiedzin wczoraj: 3158
· Odwiedzin ogólnie: 13209376

10 kolejka: Kaczkan Huragan Morąg - MKS Korsze 3:0

28 września 2013; 17:13 - tkuc32 Komentarzy: 10

10 kolejka: Kaczkan Huragan Morąg - MKS Korsze 3:0W meczu 10. kolejki III ligi gr. podlasko-warmińsko-mazurskiej Kaczkan Huragan Morąg pokonał MKS Korsze 3:0 (2:0). Bramki dla Huraganu zdobyli: Artur Naczas (27'), Dariusz Boczko (40') oraz Piotr Żórański (84').

Do momentu zdobycia przez naszą drużynę pierwszego gola nic nie wskazywało, że odniesiemy tak wysokie zwycięstwo. Piłkarze z Korsz ruszyli do śmiałych ataków od pierwszego gwizdka arbitra Kujawy i już w 2. minucie Trafarski stanął przed szansą pokonania Bartosza Dzikowskiego ale źle przyjął futbolówkę. W 4. minucie to morążanie stanęli przed szansą zdobycia gola ale Krzysztof Filipek przegrał pojedynek z bramkarzem drużyny gości Milkiewiczem. W 17. minucie lewą stroną zerwał się Piotr Kozłowski a jego groźne dośrodkowanie przeciął w ostatniej chwili Paweł Przybylski.

Kiedy wydawało się, że goście strzelą upragnioną bramkę bo praktycznie każdy ich atak pachniał golem, w 27. minucie rzut rożny z prawej strony wykonywał Radek Stefanowicz, piłka trafiła do kapitana morąskiej ekipy Artura Naczasa, który sprytnym strzałem przelobował Milkiewicza. Od momentu zdobycia pierwszej bramki to morążanie zaczęli sobie coraz śmielej poczynać. W 33. minucie świetną akcję przeprowadził Krzysztof Filipek ale zbyt długo zwlekał ze strzałem. W 40. minucie ponownie Filipek znalazł się w polu karnym MKS-u, uderzył na bramkę Milkiewicza, ten sparował strzał ale wobec dobitki Darka Boczko był bezradny. W 44. minucie oglądaliśmy jeszcze groźny strzał Kozłowskiego i za moment sędzia Kujawa zakończył pierwszą połowę spotkania.

W drugich 45. minutach to już morążanie nadawali ton boiskowym wydarzeniom, dobre sytuacje zmarnowali m.in. Chiliński i Filipek. "Kropkę nad i" morążanie postawili w 84. minucie, Stefanowicz po klasycznej kontrze podał do Piotra Żórańskiego a ten nie miał kłopotów z pokonaniem Milkiewicza. Morążanie mieli jeszcze kolejne szanse na podwyższenie rezultatu ale Konradowi Kierstanowi i Radkowi Stefanowiczowi zabrakło trochę zimnej krwi w polu karnym drużyny gości. Warto zwrócić uwagę na fakt, że morążanie pierwszy raz w bieżących rozgrywkach zakończyli mecz z czystym kontem.

Kaczkan Huragan: Dzikowski - G. Naczas, Przybylski, A. Naczas, Nawrocki - Boczko (79' Żórański), Kierstan, P. Galik, Stefanowicz - Chiliński (88' Czorniej), Filipek (89' Brzuziewski).

MKS: Milkiewicz - Solecki (75' Branicki), Piotr Sawicki (46' Fedczak), Paweł Sawicki, Miłoszewski - Piwiszkis, Roksela, Bukowski (72' Czyrski), Trafarski, Kozłowski (88' Krajewski) - Miller