· Odwiedzin wczoraj: 4369
· Odwiedzin ogólnie: 12957427

Kolejne zwycięstwo Huraganu

24 sierpnia 2013; 19:31 - tkuc32 Komentarzy: 5

Kolejne zwycięstwo HuraganuW meczu 4. kolejki III ligi grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej Kaczkan Huragan Morąg pokonał Warmię Grajewo 3:1 (1:1). Bramki dla Huraganu zdobyli: Artur Naczas (20' z rzutu karnego), Krzysztof Filipek (53') oraz Daniel Chiliński (70'). Bramkę dla gości zdobył Marcin Arciszewski (7').

Festyn towarzyszący meczowi chyba mocno zdekoncentrował piłkarzy Huraganu bowiem już w 7. minucie goście objęli prowadzenie po strzale Marcina Arciszewskiego. Kiedy w 13. minucie grajewianie mogli podwyższyć rezultat ale strzał Chylińskiego wylądował na poprzeczce bramki morążan, wiadomo było, że goście nie położą się na boisku i nie oddadzą nam punktów za darmo. Cale szczęście nadeszła 20. minuta meczu i arbiter spotkania Piotr Szczypiński dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym u Arciszewskiego a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się kapitan morążan Artur Naczas.

Wydawało się, że morążanie pójdą za ciosem ale gra gospodarzy wyglądała topornie a grajewianie skutecznie rozbijali ataki morążan, nie przebierając przy okazji w środkach. Gdy wydawało się, że drużyny zejdą na przerwę z wynikiem remisowym, w 39. minucie w polu karnym gości równo z trawą został wycięty Grzegorz Naczas i arbiter spotkania podyktował kolejną jedenastkę wyrzucając przy okazji z boiska Adama Lekanta. Tym razem strzał z jedenastu metrów oraz dobitkę Artura Naczasa obronił bramkarz Warmii Gieniusz.

Druga połowa spotkania również zaczęła się od mocnego uderzenia grajewian, dosłownie i w przenośni. W 50. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Wojciech Koszczuk ale jego silny strzał minął lewy słupek bramki morążan. Parę minut później morążanie wyszli na prowadzenie, strzał Chilińskiego odbił Gieniusz ale wobec dobitki Filipka bramkarz Warmii był już bezradny. W 70. minucie popisowa akcja Daniela Chilińskiego, który z zimną krwią ograł Mateusza Tuzinowskiego i dokładnym strzałem pokonał Gieniusza. W 74. minucie powinno być 4-1 ale w sytuacji "sam na sam" fatalnie przestrzelił Konrad Kierstan. Morążanie dowieźli korzystny wynik do końca spotkania i kibice mogli się cieszyć z kolejnych trzech punktów, które wywindowały nas do ścisłej czołówki tabeli.

Kaczkan Huragan: Dzikowski - G. Naczas, A. Naczas, Ł. Galik, Przybylski - Boczko (83' Nawrocki), Kierstan, P. Galik, Stefanowicz (46' Chiliński) - Żórański (59' Czorniej), Filipek.

Warmia: Gieniusz - Lekenta, Tuzinowski, Arciszewski, Strzeliński - Randzio, Koszczuk (75' Górski), Kozikowski, Mikucki - Chyliński (80' Baczewski), Cybulski (65' Sypytkowski)