'

.

Dziś jest 31 marca 2023 Osób online: 4

Mecze

Tabela ligowa

Losowa fotografia

Statystyki strony

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 222
· Najnowszy użytkownik: Mikola

· Odwiedzin dzisiaj: 71125
· Odwiedzin wczoraj: 45130
· Odwiedzin ogólnie: 9582465
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons

forBet IV liga bez zmian w sezonie 2023/2024

02 lutego 2023; 12:52 - Andrzej Sekita Komentarzy: 0

forBet IV liga bez zmian w sezonie 2023/2024Na wtorkowym posiedzeniu (tj. 30.01.) Zarząd WMZPN zdecydował, że forBET IV Liga w sezonie 2023/24 pozostanie ligą 16 drużynową.

Pomysł powiększenia forBET IV Ligi (od sezonu 2023/24 do 18 drużyn) pojawił się jesienią 2022 roku. Następnie był on przedyskutowany w gronie IV-lgowców i spotkał się z akceptacją na tyle dużej grupy klubów, że WMZPN zajął się mocniej tym tematem. Podczas jesiennych konsultacji z IV-ligowcami postanowiono, że WMZPN zbierze zimą oficjalne stanowiska od wszystkich klubów forBET IV Ligi. Po spłynięciu oficjalnych stanowisk okazało się, że za rozszerzeniem ligi opowiada się 60% klubów i jest to trochę mniejsza grupa, niż podczas jesiennych konsultacji. Za pozostawieniem szesnastu drużyn opowiedziało się 40% klubów. Okazało się jednak, że poza nielicznymi wyjątkami oficjalne stanowiska klubów były mocno skorelowane z miejscem w tabeli, tzn. drużyny z wyższych miejsc były raczej za ligą z szesnastoma klubami, a drużyny z niższych miejsc za ligą z udziałem osiemnastu ekip.

Rozszerzenie ligi oznaczałoby konieczność grania rundy jesiennej do ostatniego weekendu listopada, a rundy wiosennej już od pierwszego weekendu marca, co wiąże się z dużą niepewnością możliwości rozgrywania meczów ze względu na pogodę. Ponadto rozszerzenie forBET IV Ligi to spore obciążenie organizacyjne i finansowe dla klubów.
Zarząd zauważa, że z roku na rok wzrasta liczba sztucznych boisk w naszym województwie i z roku na rok coraz większa liczba klubów jest w stanie podołać graniu regularnych meczów ligowych w końcówce listopada i na początku marca. Zarząd uważa jednak, że ta liczba jest jeszcze zbyt mała, aby wszystkim klubom forBET IV Ligi narzucać konieczność gry w tych terminach. Zdaniem Zarządu nie jest optymalnym rozwiązaniem regularne wynajmowanie przez kluby sztucznych boisk w innych miejscowościach i granie na neutralnych boiskach bez publiczności. Kluby powinny w takim przypadku dysponować możliwością gry na sztucznych boiskach w swoich miejscowościach. Obecnie tylko 6 klubów ma sztuczne boisko w swojej miejscowości (Jeziorak Iława, Granica Kętrzyn, Mamry Giżycko, Mrągowia Mrągowo, Olimpia Elbląg, Tęcza Biskupiec), ale tylko 2-3 z nich dają możliwość udziału większej grupy kibiców.

W związku z tym, biorąc pod uwagę powyższe, Zarząd zdecydował o nie rozszerzaniu w tym momencie forBET IV Ligi do 18 drużyn. Zarząd wyraża jednocześnie otwartość powrotu do tego tematu w momencie powstania dostatecznej liczby sztucznych boisk w naszym województwie i akceptacji przez kluby dodatkowych obciążeń organizacyjnych oraz finansowych, jednak w sezonie 2023/24 na 100% forBET IV Liga będzie liczyła 16 drużyn.

Źródło : WMZPN

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Miejskiego w Morągu.

Podziel się z innymi: Delicious Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:


Logowanie

Witaj Gościu Zaloguj/Rejestracja
Zamknij
Logowanie
Nazwa użytkownika
Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Tutaj kliknij, żeby się zarejestrować.
Zapomniałeś hasła?
Żeby otrzymać nowe, tutaj kliknij.

KalendarzSzybkie wyniki

Sponsorzy klubu

USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANEGMINA MORĄG WSPIERA SPORThotel tailorKACZKANAGROMECH
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.