MKS Huragan Morąg - LKS Płomień Turznica 2:1 20.04.2024 16:00

· Odwiedzin wczoraj: 10938
· Odwiedzin ogólnie: 12948719

Nieoczekiwany remis z Motorem Lubawa

25 maja 2013; 19:11 - tkuc32 Komentarzy: 7

Nieoczekiwany remis z Motorem LubawaW meczu 26. kolejki III ligi gr. podlasko-warmińsko-mazurskiej Kaczkan Huragan Morąg zremisował na własnym boisku z Motorem Lubawa 1:1 (1:0).

Bramkę dla Huraganu zdobył w 27. minucie Paweł Szymański, wyrównał w 63. minucie Dawid Ksiuk.

Lubawianie, którzy przyjechali do Morąga bez Marka Śnieżawskiego, od początku spotkania byli nastawieni na grę z kontry i trzeba przyznać, że morążanie nie mieli pomysłu na rozmontowanie defensywy gości. Dopiero w 27. minucie Paweł Galik podał do wchodzącego z lewej strony w pole karne gości Pawła Szymańskiego a ten huknął pod poprzeczkę i prowadziliśmy 1-0. Wydawało się, że od tego momentu obraz gry zmieni się ale lubawianie dalej skupiali się bardziej na destrukcji niż na konstruowaniu akcji ofensywnych.

Niestety w 63. minucie goście doprowadzili do wyrównania, wykonywali z lewej strony boiska rzut wolny i Dawid Ksiuk nie pokryty przez naszych obrońców pewnym strzałem pokonał Przemysława Matłokę. Od tego momentu lubawianie zwietrzyli szansę na wywiezienie z Morąga kompletu punktów i ich akcje były coraz groźniejsze, zwłaszcza Piotr Piceluk dawał się we znaki naszym obrońcom.

W końcówce meczu zwycięską bramkę dla morążan mógł zdobyć Piotr Żórański ale najpierw w 83. minucie jego strzał z 16 metrów był minimalnie niecelny a w 89. minucie nie trafił w piłkę po dokładnym dośrodkowaniu Pawła Szymańskiego. W doliczonym czasie gry bohaterem morążan mógł stać się Paweł Galik ale niestety jego strzał głową po dośrodkowaniu Michała Rytelewskiego, minimalnie minął lewy słupek bramki strzeżonej przez Jacka Malanowskiego.