· Odwiedzin wczoraj: 6003
· Odwiedzin ogólnie: 12960568

Huragan ponownie lepszy od DKS

20 listopada 2021; 15:50 - Andrzej Sekita Komentarzy: 0

Huragan ponownie lepszy od DKSMKS Huragan wygrał ostatni mecz rozgrywany w tym roku, na własnym boisku pokonał DKS Dobre Miasto 2:0.

Zespół gości przez większość spotkania czekał na ataki gospodarzy , próbował odbierać piłkę i szybką akcją zagrozić Huraganowi. Tak było na przykład w 12 minucie , kiedy to Janusz Bucholc zagrywa długą piłkę do Konrada Gawrysia, który strzela w słupek.
Huragan do 18 minuty starał się grać piłką, konstruować ofensywne akcje, jednak brakowało dokładności. Ataki zespołu zostały rozbijane przez dobrze funkcjonującą obronę Dobrego Miasta. We wspomnianej 18 minucie Jakub Stankiewicz silnym strzałem z rzutu wolnego próbuje zaskoczyć bramkarza gości, jednak Damian Czyż jest w tym meczu dobrze dysponowany i pewnie łapie piłkę. Już minutę potem ponownie rzut wolny, strzał Patryka Burzyńskiego i ponownie golkiper przyjezdnych na posterunku. Do końca pierwszej połowy obraz gry się nie zmieniał. Huragan był częściej przy piłce ale DKS grał dobrze w defensywie.
Początek drugiej to dwie szybkie akcje Huraganu. Wreszcie nadchodzi 53 minuta i w polu karnym faulowany jest Anton Kolosov. Arbiter bez wahania wskazuje na jedenastkę, którą pewnie wykonał Patryk Burzyński. Natomiast po rzucie rożnym w 59 minucie DKS trafia do siatki , ale arbiter sygnalizuje faul na bramkarzu napastnika DKS.
Jednak największe emocje były w samej końcówce meczu. W 81 minucie Jakub Stankiewicz po bardzo ładnej , zespołowej akcji strzela z pola karnego i trafia w poprzeczkę. W 83 minucie katastrofalny błąd popełnił obrońca DKS , Paweł Galik przejął piłkę na 16 metrze , lecz nie trafia w bramkę. Kilkanaście sekund potem Anton Kołosov strzela głową i ponownie piłka ląduje na poprzeczce. To nie koniec emocji. Bowiem minutę potem tym razem DKS ma świetną okazję , strzał z 5 metrów , co prawda lekki , ale utracie gola zapobiegł Mateusz Lawrenc.
Wreszcie w 90 minucie Huragan wykonuje rzut rożny i piłkę głową do siatki kieruje Michał Ressel. Po meczu Huragan w okrzykach radości kończy mecz.
Huragan Morąg zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli.
Szkoda tylko że trener DKS Pan Maciej Szostek odmówił udzielenia wywiadu po meczu. Myślę że kibice obu drużyn oraz Ci, którzy obserwują rozgrywki chętnie słuchają wypowiedzi szkoleniowców.

Huragan: Lawrenc – Burzyński, Ziemianowicz, Stankiewicz, Kiełtyka, Boczko, Zaleski ( 81 Dec), Wasiak ( 89 Groszkowski ), Galik, Matracki ( 68 Ressel ), Kolosov.