· Odwiedzin wczoraj: 6003
· Odwiedzin ogólnie: 12962244

Odpadamy z pucharu po rzutach karnych-bramki z meczu.

25 kwietnia 2019; 15:05 - tkuc32 Komentarzy: 1

Odpadamy z pucharu po rzutach karnych-bramki z meczu.Emocjonujące widowisko obejrzeli kibice, którzy środowe popołudnie postanowili spędzić na Stadionie w Morągu, gdzie toczyła się rywalizacja o awans do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski.

W mecz lepiej weszli goście, którzy już w 11. minucie objęli prowadzenie. Rzut wolny wykonywał Mateusz Furman, w polu karnym najprzytomniej zachował się Jacek Dzienis, który kieruje futbolówkę do naszej bramki. W 19. minucie powinno być 2-0 dla gości ale Mateusz Lawrenc fenomenalnie broni strzały z bliskiej odległości Patryka Gondka i Karola Kosińskiego. W 24. minucie w końcu to morążanie przeprowadzili składną akcję, w doskonałej sytuacji znalazł się Paweł Galik ale jego strzał broni Pavel Rudneu a dobitka Piotra Łysiaka z przewrotki przelatuje nad poprzeczką. To tak naprawdę była jedyna godna odnotowania akcja morążan w pierwszych 45. minutach.

Druga połowa mogła się zacząć od kuriozalnej bramki dla naszego zespołu. Joao Augusto kopnął futbolówkę bardzo wysoko, ta spadając w pole karne odbiła się od głowy Pawła Galika i omal nie zaskoczyła bramkarza Znicza. W 52. minucie doprowadzamy do wyrównania. Błąd popełnia defensor gości Mateusz Maliszewski i Michał Bartkowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Pavelem Rudneuem i nie marnuje szansy. Do końca regulaminowego czasu gry nie oglądamy już jakiś klarownych sytuacji. Goście groźni byli po stałych fragmentach gry, natomiast nasza drużyna stworzyła sobie dość dobrą sytuację w 64. minucie ale Michał Bartkowski nie zdążył do futbolówki. 90 minut nie przyniosło rozstrzygnięcia i konieczna była dogrywka, w której zdecydowanie lepsi byli morążanie.

W 95. minucie Augusto odzyskał piłkę ale w ostatniej chwili został zablokowany. W 98. minucie strzał Galika ładnie broni Rudneu. W 105. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Rafał Śledź ale źle przyjął piłkę. W 108. minucie Bartkowski znalazł się tuż przed bramkarzem Znicza ale zbyt lekko główkował i Rudneu bez kłopotów łapie futbolówkę. Wydawało się, że morążanie lepiej wytrzymali trudy tego spotkania ale co z tego, jeśli nie potrafili zdobyć decydującej bramki.

Rzuty karne to jak wiadomo loteria. Wydawało się, że morążan w końcu opuści pech i zakończą mecz zwycięskim akcentem. W 5. serii rzutów karnych przy stanie 3-2 dla Kaczkana Huraganu do piłki podszedł Rafał Maciążek, który przecież większość jedenastek wykonywał do tej pory celnie. Niestety nasz środkowy obrońca posyła piłkę przy słupku, a chwilę później goście doprowadzają do remisu. W dodatkowej serii Rudneu broni strzał Rafała Śledzia a później sam z zimną krwią wykorzystał decydującego karnego i po chwili utonął w objęciach kolegów.

Wydaje się, że limit pecha musi się kiedyś skończyć i mamy nadzieję, że w Ełku w meczu ligowym po prostu musi być lepiej. Jakimś pozytywem pucharowego meczu jest występ dwóch obrońców: Darka Boczko oraz Adama Paliwody, którzy wystąpili niejako z konieczności po kontuzjach Jakuba Stankiewicza i Igora Biedrzyckiego. Darek Boczko rozkręcał się z minuty na minutę żeby w końcówce meczu oraz w samej dogrywce wejść na poziom, którego ostatnio u niego nie obserwowaliśmy. Adam Paliwoda z kolei pokazał jak wielką krzywdę wyrządza mu się ustawiając go na boku obrony, wczoraj młody obrońca naszej drużyny niepodzielnie rządził na środku defensywy a każda jego interwencja pokazywała, że możemy z niego mieć pożytek w przyszłości.

Kaczkan Huragan Morąg – Znicz Biała Piska 1:1 (1:1, 0:1) po dogrywce

Bramki: 0:1 Dzienis (11'), 1:1 Bartkowski (52').