GSZS Delfin Rybno - MKS Huragan Morąg 2:3 13.04.2024 14:30

· Odwiedzin wczoraj: 5745
· Odwiedzin ogólnie: 12926898

W końcu wygrywamy w Łomży!

06 kwietnia 2019; 20:20 - tkuc32 Komentarzy: 0

W końcu wygrywamy w Łomży!W meczu 21. kolejki III ligi grupy I ŁKS 1926 Łomża przegrał z Kaczkanem Huraganem Morąg 0:3 (0:0). To pierwsze zwycięstwo morążan wiosną.

O pierwszej połowie należałoby tylko napisać, że się odbyła. Morążanie dostroili się do poziomu słabo grających gospodarzy i tak naprawdę poważniej zagroziliśmy bramce Pawła Lipca tuż przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45. minut. Morążanie, owszem mieli optyczną przewagę w 1. połowie, ale akcjom brakowało wykończenia.

Na drugą połowę wyszła zdecydowanie odmieniona drużyna Kaczkana Huraganu Morąg i już w pierwszej akcji po potężnym uderzeniu Piotra Łysiaka musiał interweniować bramkarz gospodarzy. W 49. minucie powinniśmy prowadzić ale Paweł Galik mając przed sobą tylko bramkarza gospodarzy, strzela wprost w niego. W 52. minucie strzeliliśmy upragnioną bramkę, akcję prawą stroną boiska zainicjował Rafał Kruczkowski, który podał do Jakuba Stankiewicza, ten dośrodkowuje w pole karne, tam niepewnie interweniował Paweł Lipiec i Joao Augusto z bliskiej odległości strzałem z głowy wyprowadza morążan na prowadzenie. Dwie minuty później na 18 metrze faulowany był Paweł Galik, jednak strzał z rzutu wolnego Piotra Łysiaka był minimalnie niecelny. W 64. minucie morążanie wykonywali rzut rożny i bliski powodzenia był Dawid Bogdański, jednak jego strzał przelatuje minimalnie nad poprzeczką. W 71. minucie kolejny rzut rożny wykonywany oczywiście przez Piotra Łysiaka i tym razem morążanie nie mylą się, pewnym strzałem z głowy pod poprzeczkę popisuje się Rafał Maciążek. „Kropkę nad i” postawiliśmy w 81. minucie. Dokładne podanie Pawła Galika i Joao Augusto w sytuacji sam na sam pokonuje Pawła Lipca.

Morążanie wygrywają pierwszy mecz wiosną co z pewnością pozwoli im trochę odetchnąć i oddalić się od strefy spadkowej. Teraz przed naszą drużyną trzy mecze przed własną publicznością. Dwa mecze ligowe ze Świtem i Legionovią oraz pucharowy ze Zniczem Biała Piska.

ŁKS 1926 Łomża - Kaczkan Huragan Morąg 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Augusto (52'), 0:2 Maciążek (71'), 0:3 Augusto (81')

Kaczkan Huragan: Lawrenc - Paliwoda, Maciążek, Biedrzycki, Stankiewicz - Kruczkowski, Michałowski (78' Grzybowski), Łysiak, Śledź (46' Bogdański) - Galik (86' Bartkowski), Augusto (83' Tomasz).