· Odwiedzin wczoraj: 6003
· Odwiedzin ogólnie: 12960846

Zaprzepaszczona szansa na zrównanie się z liderem

08 października 2018; 17:42 - takTOja Komentarzy: 0

Zaprzepaszczona szansa na zrównanie się z lideremW 10 kolejce klasy okręgowej Kaczkan Huragan II Morąg zremisował z drużyną Orzeł Janowiec Kościelny 0:0.

Kolejnym rywalem morąskiej drużyny był Orzeł Janowiec Kościelny, który przed tym spotkaniem zajmował jedno z ostatnich miejsc w tabeli. Mogłoby się wydawać, że w obliczu możliwości zrównania się punktami z dotychczasowym liderem Warmią Olsztyn nasza drużyna będzie dwa razy bardziej zmotywowana i wygra to spotkanie. Jednak nic takiego się nie wydarzyło.

Mecz mógł się zacząć bardzo dobrze, ponieważ już w 3 minucie swoją szansę na zdobycie gola miał Joniuk, ale strzał z głowy bez problemu łapie bramkarz. W 11 minucie najgroźniejszą ze swoich akcji przeprowadzili goście. W sytuacji sam na sam znalazł się jeden z napastników Orła, lecz Zalewski fantastycznie wygarnął mu piłkę spod nóg. Kilka minut później ponownie swoją okazję mieli goście. Jeden z zawodników drużyny przyjezdnej minął dwóch obrońców, oddał strzał, ale na nasze szczęście był on bardzo lekki. Minutę później swoją okazję miał Podgórski, który za bardzo wygonił się do boku i tym samym ułatwił interwencję bramkarzowi. W dalszej części pierwszej połowy swoje okazje mieli jeszcze Kruczkowski, Grzybowski i Paliwoda ale ich strzały były albo niecelne albo za lekkie.

Na początku drugiej połowy w sytuacji sam na sam mógł się znaleźć Grzybowski, ale bramkarz gości przytomnie wyszedł z bramki i szybciej dobiegł do piłki. W 54 minucie w bocznym sektorze boiska jednego z obrońców Orła mija Kierstan, dogrywa płasko w pole karne a Joniuk źle dostawia stopę i piłka przelatuje obok słupka. O ile w okresie od 45 do 60 minuty coś się działo tak w późniejszym okresie żadna z drużyn nie stworzyła sobie akcji godnej odnotowania. Nasza drużyna grała bardzo chaotycznie. Notowała bardzo dużo strat i niecelnych podań. Można powiedzieć, że gospodarze grali na „stojąco”, ponieważ zawodnicy ofensywni nie pokazywali się swoim kolegom do grania. Ogólnie mówiąc rezerwy morąskiej drużyny zagrały jedno ze słabszych spotkań w tym sezonie i pierwszy raz a w aktualnych rozgrywkach nie zdołały pokonać bramkarza drużyny przeciwnej.

Kaczkan Huragan II Morąg – Orzeł Janowiec Kościelny 0:0

Kaczkan Huragan II Morąg: Zalewski – Giemza, Sowa (Romejko 58’), Paliwoda (Gurgielewicz 75’), Joniuk – Segin (Homza 68’), Szultek, Grzybowski – Kruczkowski (Kozyra 58’), Kierstan (Januszkiewicz 80’), Podgórski (Matracki 60’)