MKS Huragan Morąg - KS Polonia Pasłęk 2:2 04.05.2024 16:00

· Odwiedzin wczoraj: 132929
· Odwiedzin ogólnie: 13168978

W sobotę gramy z Turem.

31 maja 2018; 08:36 - tkuc32 Komentarzy: 0

W sobotę gramy z Turem.W najbliższą sobotę 2 czerwca Kaczkan Huragan Morąg zmierzy się w Bielsku Podlaskim z miejscowym Turem. Początek meczu o godz. 17:00.

Nasz najbliższy przeciwnik pogodzony ze swoim losem w lidze, skupił się na Pucharze Polski i wczoraj po emocjonującym finale z zambrowską Olimpią piłkarze Tura mogli wznieść trofeum do góry. Warto jednak zaznaczyć, że piłkarze Tura do 75. minuty przegrywali już 1:3 ale doprowadzili do dogrywki, w której zadali decydujący cios. Ciekawostką jest fakt, że bramki dla Tura zdobywali bracia Andrzej, Karol i Piotr Kosińscy oraz w dogrywce Marcin Fiedorowicz. Warto przypomnieć, że obie drużyny także spotkały się kilka dni temu w rozgrywkach ligowych i tam padło jeszcze więcej bramek. Wynik 5:4 dla Olimpii Zambrów tak więc czeka nas w sobotę pojedynek z ofensywnie usposobioną drużyną Tura. Podopieczni Pawła Bierżyna na wiosnę spisywałi się naprawdę dobrze i w pewnym momencie pojawiły się iluzorycznie szanse utrzymania się, jednak kłopoty kadrowe z jakimi borykają się przez całą wiosnę sprawiły, że zobaczymy tą ambitną drużynę w przyszłym sezonie w 4. lidze podlaskiej. Kłopoty z kontuzjami w Turze zaczęły się tak naprawdę już na początku wiosny kiedy to w meczu z Pelikanem otwartego złamania ręki doznał utalentowany Paweł Drażba. Zespół ciągnął jednak przez całą rundę wiosenną napastnik Rafał Babul, który przyszedł w przerwie zimowej z Olimpii Zambrów i jest chyba najskuteczniejszym zawodnikiem na wiosnę całej 3. ligi bowiem zdobył aż 9 bramek.

Morążanie jadą do Bielska Podlaskiego zrehabilitować się za ostatnią porażkę ligową z Drwęcą. Już wiemy, że nie pomoże naszym zawodnikom Michał Bartkowski, który w meczu z Drwęcą otrzymał 4 żółty kartonik. Niepokojące informacje napłynęły wczoraj z Olsztynka, gdzie swój mecz ligowy rozgrywały rezerwy. Pierwszy raz po dłuższej przerwie wystąpił Dawid Bogdański i już w 16. minucie musiał opuścić boisko. Prawdopodobnie odnowiła mu się kontuzja mięśnia dwugłowego. Mimo tych absencji liczymy na zwycięstwo, które pozwoli nam w osiągnięciu zamierzonego celu czyli zajęcia miejsca w czołowej piątce ligi.