· Odwiedzin wczoraj: 2438
· Odwiedzin ogólnie: 12945137

Rezerwy wracają na fotel lidera

03 maja 2017; 11:22 - takTOja Komentarzy: 0

Rezerwy wracają na fotel lideraW zaległym meczu z 13 kolejki Kaczkan Huragan II Morąg pokonał Zatokę II Gminę Braniewo 4:0 (1:0).

We wtorek 2-go maja drużyna Kaczkana Huraganu II Morąg rozegrała swój kolejny mecz. Tym razem w zaległym spotkaniu z 13 kolejki naszym przeciwnikiem była Zatoka II Gmina Braniewo. Mecz rozegrano na boisku w Żabim Rogu.

W pierwszej połowie dopóki zawodnicy z Braniewa byli w pełni sił skutecznie radzili sobie z atakami morążan. Goście najlepsze sytuacje do strzelenia gola stwarzali sobie po stałych fragmentach gry. Już w 3 minucie piłka wybijana z rzutu rożnego przeszłą przez całe pole karne gospodarzy, jednak zawodnik zamykający akcje nie zdołał skierować piłki do siatki. W 8 minucie po szybkiej kontrze w sytuacji sam na sam z bramkarze znalazł się Kuper, ale w ostatniej chwili obrońca gości zablokował strzał. W 23 minucie padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Jej autorem został Karol Joniuk, który skutecznie wykończył wrzutkę z rożnego „bitą” na bliższy słupek. W 38 minucie strzelec pierwszej bramki musiał niestety opuścić boisko (uraz pachwiny). W jego miejsce wszedł Wiktor Matracki, który do końca meczu pewnie zastępował starszego kolegę.

Przez pierwsze 25 minut drugiej połowy spotkania groźnych sytuacji było jak na lekarstwo. Dopiero w 72 minucie zawodnicy rezerw morąskiego klubu przeprowadzili składną akcje, która od razu zakończyła się bramką. Będący na lewym skrzydle Gębala wrzucił piłkę do Sapieji, ten zgrał ją do Podgórskiego, który pewnie podwyższa wynik spotkania. W 82 minucie było już 3:0. Tym razem strzelcem bramki został Gębala, któremu pomogła niefortunna interwencja obrońcy gości. W 85 minucie indywidualna akcję przeprowadził Krysiak, która zakończyła się faulem obrońcy we własnym polu karnym. Do rzutu karnego podszedł sam poszkodowany jednak nie zdołał pokonać bramkarza gości (karny obroniony). W 86 minucie wynik spotkania podwyższył Kuper, który precyzyjnym strzałem przy słupku umieścił piłkę w siatce.

W najbliższą sobotę dojdzie do meczu na szczycie w klasie A. Rezerwy Kaczkana Huraganu zagrają na wyjeździe z Jastrzębiem Ględy - wiceliderem rozgrywek.

Kaczkan Huragan II Morąg – Zatoka II Gmina Braniewo 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Joniuk (23’), 2:0 Podgórski (72’), 3:0 Gębala (82’), 4:0 Kuper (86’)

Kaczkan Huragan II Morąg: Skop – Boczko, Joniuk (Matracki 38’), Gromek, Gurgielewicz – Segin, Krajewski (Sapieja 62’), Podgórski (Cołoś 75’)– Sinoradzki (Gębala 55’), Kuper, Krysiak